wlosy farbowane

Farba do włosów brąz, blond czy rudy – jak wybrać swój kolor?

Znalezienie idealnego tonu naszych włosów nie musi być takie proste. Jaki kolor będzie nam pasował?

Dobór koloru włosów wcale nie taki prosty

Poszukiwanie swojego idealnego stylu wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Bardzo często będziemy kombinowali przez naprawdę długi czas, zanim znajdziemy ten idealny moment, w którym to wszystko będzie przynajmniej czas grało idealnie. Bardzo ważnym elementem naszego wyglądu są oczywiście włosy, z którymi naprawdę często eksperymentujemy. Jednym z najprostszym na to sposobów jest oczywiście ich farbowanie. Co prawda jest to zabieg dość inwazyjny, lecz o wiele mniej niż jeszcze kilkanaście lat. Obecnie stosuje się chociażby farby do włosów bez amoniaku, który to był jednym z największych szkodników dla ich struktury. To właśnie dlatego coraz więcej osób, nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn, decyduje się właśnie na taki zabieg.

Farbowanie włosów to jednak jedno. Najważniejszy jest bowiem kolor, który pojawi się na naszej głowie. W tym momencie wiele osób może zacząć się poważnie zastanawiać nie wiedząc, jakie rozwiązanie będzie dla nas odpowiednie. Oczywiście niektóre osoby marzą o konkretnym kolorze nie myśląc o tym, czy na pewno się z nim polubią, lecz co w sytuacji, jeżeli poszukujemy idealnego tonu pod naszą urodę? Na szczęście specjaliści od koloryzacji są w stanie w tym aspekcie naprawdę dobrze nam doradzić.

Do kogo najlepiej będą pasowały konkretne kolory?

W kontekście dobierania odpowiednich kolorów włosów do urody bardzo często zwraca się na jej typ w kontekście segregacji zimny/ciepły. Nie jest to co prawda optymalna opcja, lecz może nam ona wskazać, na co w szczególności zwracać uwagę. O co więc chodzi z tym ciepłem i zimnem?

Ciepły typ urody posiadają osoby cechujące się złocistym czy po prostu ciut ciemniejszym odcieniem skóry, z brązowymi, zielonymi, czasem niebieskimi oczami. W ich przypadku sprawdzić może się jasna farba do włosów brąz, ale również cieplejsze blondy, rudy oraz jego odcienie, w tym kolor miedziany.

Co zaś w kontekście zimnego typu urody? Możemy tutaj mówić o bardzo jasnej cerze, która posiada odcienie niebieskawy, różowawe czy wręcz porcelanowe, a także niebieskie, szare czy czarne oczy. Tutaj kombinacji jest naprawdę wiele – czasem sprawdzić mogą sprawdzić się platynowe czy popielate blondy, ciemne brązy, a całkowicie czarne włosy również jak najbardziej mają w tym przypadku rację bytu. Niezależnie od typu urody warto jednak pamiętać, że przy ostatecznym wyborze najlepiej jest po prostu iść za własnym sercem oraz na przykład radami naszego fryzjera.

Dodaj komentarz