Poczekalnia kinowa – funkcjonalność holu w kinie

Kino to miejsce uwielbiane przez wszystkich. Wspólne oglądanie filmów to idealny pomysł na randkę, rodzinny wypad czy spotkanie z przyjaciółmi. Wygodna sala kinowa oraz funkcjonalny hol to główne czynniki, które wypływają na satysfakcję gości. Odpowiednia zabudowa, wyposażenie i oświetlenie zapewniają niezwykłą atmosferę i pozwalają na odczuwanie maksymalnej ilości przeżyć. Jak urządzić poczekalnię kinową tak, aby wszyscy czuli się w niej dobrze i wygodnie? Odpowiadamy!

Poczekalnia kinowa – niezwykle istotne miejsce

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze- od tego zależy, jakie odczucia będą towarzyszyć gościom naszego kina podczas całej wizyty. Jest to nagminnie niedoceniane miejsce przez osoby zarządzające różnymi placówkami, które nie zdają sobie sprawy z wagi, jak prawidłowo urządzona poczekalnia wpływa na doświadczenie gości. W kinie każda osoba odwiedzająca musi przejść przez hol, co oznacza, że na każdego możemy wpłynąć pozytywnie lub negatywnie. Trzeba pamiętać, że to miejsce musi mieć odpowiedni metraż i nie być przytłaczające. Należy również zadbać o przyjemną temperaturę, nie za jasne oświetlenie i spokojną muzykę. Uroku dodadzą plakaty filmowe lub stare fotosy, przedstawiające nasze kino sprzed lat.

Urządzanie holu w kinie – najważniejsze punkty

Na pierwszym miejscu jest czystość i stan, w jakim są krzesła, kanapy czy lady. Nawet najpiękniejsze meble czy najdroższe ozdoby nic nie zdziałają, kiedy na podłodze zalega kurz, a na szybach widać ślady rąk. Drugim punktem jest oznaczenie kas biletowych, baru, sali czy toalet. Osoby odwiedzające nasze kino nie mogą czuć się zagubione, dlatego pomocne będą drogowskazy czy naklejki na podłodze. Trzecia rzecz to udogodnienia, czyli kanapy, klimatyzacja czy dystrybutor wody. Każda z nich zwiększa satysfakcję gościa, a co za tym idzie- prawdopodobieństwo kolejnych odwiedzin lub polecenia nas znajomym. Na kolejnym miejscu są materiały dystrybucyjne, które mogą być eksponowane w holu. Plakaty, naklejki, standy czy nawet animacje urządzane przez hostessy skutecznie mają wpływ na wzrost sprzedaży i poprawiają wizerunek danej marki.

Jeśli chcemy, aby wszyscy czuli się dobrze w kinie, nie wystarczy nowocześnie urządzona sala. Również ważna jest poczekalnia, w której warto umieścić wiele udogodnień. Jednym z nich jest dystrybutor wody, gdzie oczekujący goście będą mogli zaczerpnąć łyk życiodajnego napoju. Należy zadbać o takie istotne aspekty po to, aby wszyscy czuli się wygodnie, bezpiecznie i mile widziani. Dzięki temu wrócą do nas, a to oznacza rozwój naszego kina.

Dodaj komentarz