Jak znaleźć najlepszego fotografa na wesele?

Posted on

Jedną z najważniejszych decyzji podczas planowania wesela jest wybranie osoby, która będzie odpowiedzialna za jego uwiecznienie – fotografa. W przeciwieństwie do spraw, którymi można się zająć na wiele miesięcy przed ceremonią (sukienka, kwiaty, dekoracje, muzyka itp.), efekty jego pracy poznamy dopiero po ślubie. Właśnie dlatego podjęcie właściwej decyzji jest tak niezwykle ważne – wesela przecież nie da się powtórzyć! Jak sobie zapewnić spokój ducha?

Oprócz tych oczywistych czynności, jak przeglądanie portfolio, pytanie o sprawdzone kontakty znajomych i bliskich, jest jeszcze kilka innych trików, które pozwolą wybrać najlepszego fotografa ślubnego:

Dokładnie określ czego szukasz

Po pierwsze – inspiracja. Przeglądaj jak najwięcej zdjęć ze ślubów, katalogów w Internecie, tablic na Pintereście. W ten sposób będziesz mogła zobaczyć co konkretnie Ci się podoba, a czego wolisz uniknąć. Wielu fotografów jest elastycznych i zawsze stara się dopasować do oczekiwań Pary Młodej, jednak lepiej od razu wybrać takiego fachowca, którego estetyka jest najbardziej zbieżna z naszą.

Szukaj konkretnych umiejętności

Kiedy już wiesz w jakim stylu mają być wykonane zdjęcia i masz na oku kilku fotografów, trzeba zawęzić wybór. Przede wszystkim fotograf musi wzbudzić Twoją sympatię. Pamiętaj, że będzie Ci towarzyszyć w jednym z najważniejszych dni Twojego życia, więc musisz się czuć swobodnie. Musi to być też osoba, która słucha i potrafi wcielać uwagi w rzeczywistość, ale też zasugerować inne rozwiązania, z których sobie możesz nie zdawać sprawy. Dbałość o szczegóły, kreatywność i umiejętność komunikacji – to trzy najważniejsze cechy które powinien posiadać fotograf na Twoim weselu.

Jeśli masz trudności w znalezieniu kogoś takiego w Twoim otoczeniu, możesz się zwrócić w stronę Internetu. Strony jak np. StarOfService  pomogą Ci znaleźć fachowca dokładnie takiego jakiego szukasz, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Współpraca przyniesie obopólne korzyści

Kiedy już wybierzesz doskonałego kandydata, musicie się lepiej poznać i wspólnie zacząć prace nad tym jak mają wyglądać zdjęcia ze ślubu. Jasno mów czego oczekujesz, nie bój się zadawać wielu pytań i odrzucać propozycji, które Cię nie przekonują. Ustalcie priorytety i szczególne momenty, które mają być uwiecznione. Porozmawiajcie o oświetleniu i obróbce wykonanych zdjęć – wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik.

Jednocześnie nie możesz narzucać zbyt wielu ograniczeń. W końcu decydujesz się na jakiegoś fotografa, bo podobają Ci się jego zdjęcia – pozwól mu wykonać swoją pracę. Rezultaty powinny Cię zachwycić 🙂

Dodaj komentarz