sesja rodzinna

Sesja plenerowa jesienią. Co warto uwiecznić podczas tej pory roku?

Każda pora roku ma w sobie coś wyjątkowego. Dlatego planując jakąkolwiek sesję, czy to plener ślubny, czy rodzinny portret w ogrodzie, czy też sesję kobiecą, warto zastanowić się nad tym, jaki klimat mają mieć takie fotografie. Chociaż sesje letnie są często wybierane nie tylko przez pary młode ale także narzeczonych, rodziny, jak i modeli, to jesienny czas również ma swój wyjątkowy, charakterystyczny klimat. Dlatego w tym okresie w parkach, ogrodach i innych pięknych miejscach, można zauważyć wielu zarówno fotografów ślubnych, jak i portretowych, którzy realizują zlecenia dla swoich klientów. Co warto uwiecznić podczas wykonywania sesji jesienią, a także jakie sesje o tej porze roku mogą być strzałem w dziesiątkę? Podpowiadamy.

Plenerowa sesja ślubna jesienią. Dlaczego plener ślubny i sesja ślubna to dobry pomysł na zdjęcia ślubne?

Plener ślubny jesienią to jedna z sesji najczęściej wykonywanych o tej porze roku. Szukając miejsca na sesję ślubną, warto zastanowić się, jaki klimat mają mieć takie zdjęcia. Na wykonanie jesiennej sesji ślubnej decydują się nie tylko te pary młode, które organizowały wesele jesienią, ale również te, które brały ślub w lecie, zimą lub wiosną, lecz chcą przeprowadzić sesję zdjęciową w jesiennym klimacie. Ślubna sesja jesienią może wymagać od pary młodej nieco cierpliwości, ponieważ pogoda o tej porze roku lubi płatać figle. Dlatego szukając miejsca na plener ślubny, warto zastanowić się, czy w pobliżu tej lokalizacji będą znajdowały się obiekty, w których w razie wystąpienia dużych opadów deszczu będzie można się schronić i wykonać zdjęcia.

Panny młode bardzo często chcą przeprowadzić sesję zdjęciową jesienią w zamku. Plener ślubny jesienią w zamku ma wiele zalet. Przede wszystkim w razie niepogody zdjęcia mogą być wykonane wewnątrz budynku, o ile taki obiekt udostępnia taką możliwość, dzięki czemu zarówno suknia ślubna panny młodej, jak i garnitur pana młodego nie zostaną zamoczone. Dodatkowo jesienią w pałacach i zamkach panuje niepowtarzalny klimat, a nieco pochmurna pogoda jeszcze lepiej podkreśla atuty pięknych wystawnych balowych sal czy królewskich komnat.

Październik to czas kiedy wiele osób decyduje się na ślub. Złota jesień może być doskonałą porą na zawarcie małżeństwa, a także ślubną sesję. Pary młodej, które gustują w jesiennej palecie barw, zazwyczaj stawiają na dekoracje w kolorach czerwieni, pomarańczu, różu i odcieniach żółci. Jesienią naturalne rekwizyty, które można wykorzystać podczas plenerowej sesji zdjęciowej ślubnej to również dynie i słoneczniki, a na początku tej pory roku wrzosy.

Miejsc, w których można wykonać plener ślubny, jest naprawdę wiele, a dobór lokalizacji powinien być uzależniony od wizji fotografa ślubnego, a także oczekiwań pary młodej. Wśród popularnych miejsc wybieranych przez panny młode oraz panów młodych na plener ślubny jesienią można wymienić parki, w których wówczas znajduje się wiele pięknych, kolorowych drzew, a na ścieżkach leżą wielobarwne liście, co tworzy niesamowity klimat.

Doskonałą lokalizacją na jesienny plener ślubny może być również wcześniej wspomniany zamek lub pałac, a także inny obiekt architektoniczny, który wyróżnia się niepowtarzalną estetyką. Pary młode, które chciałyby mieć bardziej wesołe i rozrywkowe zdjęcia z pleneru ślubnego, mogą wykonać je również na farmie dyń czy w wesołym miasteczku. Szukając pomysłu na sesję ślubną, warto przeglądnąć galerię fotografii nie tylko o własnego fotografa ślubnego ale również innych twórców, aby znaleźć ciekawe ujęcia i zainspirować się nimi podczas tworzenia własnych. Bardzo często przeglądając zdjęcia innych par, na przykład na Instagramie czy Facebooku, można znaleźć ciekawe miejsce, w których warto zorganizować jesienny plener ślubny.

Październik to dobry miesiąc na narzeczeńską jesienną sesję zdjęciową

Reportaż ślubny to nie jedyna forma zdjęć, które często wykonywane są jesienią. O tej porze roku, wykorzystując kolory jesieni i tak zwaną złotą godzinę, przepiękne zdjęcia mogą otrzymać nie tylko pary młode, ale również inni zakochani, na przykład narzeczeni. Z tego powodu październik to doskonały termin na wykonywanie sesji narzeczeńskiej. Jesień to pora roku kiedy można wykonać fantastyczną sesję zakochanych, ponieważ miękkie światło wówczas wygląda na zdjęciach doskonale.

Wykorzystanie jesiennych kolorów na przykład robiąc sesję w parku, daje fotografowi ogrom możliwości. Polska jesień może być naprawdę doskonałym tłem dla zdjęć osób zakochanych. Warto więc sprawdzić przykładowe zdjęcia pochodzące z sesji narzeczeńskiej wykonywanej właśnie o tej porze roku, aby zobaczyć jak Polska jesień wygląda na zdjęciach i jakie są efekty takiej sesji wśród jesiennych kolorów. Analizując takie fotografie, dostajemy gotowe rozwiązania, dzięki czemu wiemy, czego możemy oczekiwać od fotografa i co zrobić, aby uzyskać fantastyczne efekty podczas swojej sesji czy jak ustawiać się do zdjęć, aby wyglądać podobnie jak niektóre pary, które obserwowaliśmy na przykładowych zdjęciach.

Fotografowie bardzo często zarówno młodym parom w trakcie sesji plenerowej, jak i narzeczonym zalecają, by wykonywać zdjęcia po południu. Wówczas w tzw. golden hour mamy miękkie światło, dzięki któremu zarówno sesja w lesie, parku, nad morzem, jak i każdej innej lokalizacji zyska niepowtarzalny klimat. Decydując się na sesję zdjęciową w plenerze, narzeczeni mają do wyboru wiele możliwości. Bardzo często stawiają na lokalizację, które wybierają pary młode podczas tworzenia weselnych zdjęć lub reportaży ślubnych.

Jesienne zdjęcia w plenerze można więc wykonywać w różnego rodzaju parkach, przed zamkami i innymi pięknymi obiektami architektonicznymi. Dobrą propozycją może być też sesja w lesie. Należy jednak pamiętać, że o tej porze roku może być już naprawdę zimno. Dlatego warto dopasować swój ubiór nie tylko do scenerii, ale także warunków atmosferycznych.

Rodzinne jesienne zdjęcia

Wśród pomysłów na jesienne zdjęcia nie może zabraknąć również rodzinnej sesji w plenerze. Warto robić zdjęcia w swojej rodzinie nie tylko podczas świąt czy uroczystości takich jak śluby, czy urodziny, ale również zdecydować się na nieco bardziej pozowane sesje. Takie fotografie będą świetną pamiątką i pozwolą zatrzymać czas na ujęciach.

Jesienna rodzinna sesja zdjęciowa może zdobić również nasz dom. Jej efekty w postaci pięknych zdjęć warto umieścić w ramkach w centralnej części mieszkania, a więc w salonie lub stworzyć galerię takich fotografii na przykład na przedpokoju. Jesienne kolory, które grają pierwsze skrzypce o tej porze roku to czerwień, zieleń, pomarańcz i różne odcienie żółci. Dlatego stawiając na konkretną kolorystykę, możemy takimi zdjęciami wprowadzić do wnętrza określony klimat, na przykład je ożywiając.

Wśród chętnie wybieranych miejsc na sesje rodzinne, zwłaszcza jeżeli para ma mniejsze dziecko, można wymienić fermy dyń oraz parki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystać dynie również do ogrodowej jesiennej sesji zdjęciowej. Jeśli mamy mniejsze dziecko, powinniśmy pamiętać o tym, aby sesja była dla niego przyjemnością, a nie przymusem. Dlatego warto robić zdjęcia w taki sposób, aby nie znudzić malucha i by była to dla niego świetna zabawa i rozrywka. Pamiętajmy również o jego ubiorze czy kubku ciepłej ulubionej herbaty, aby taka przygoda nie zakończyła się katarem i przeziębieniem.

Jesienne zdjęcia dziecka w plenerze

Zdjęcia jesienne dziecka również są fantastycznym pomysłem. Przygotowanie niewielkiej sesji zdjęciowej, w której maluch odegra główną rolę, nie powinno zająć wiele czasu, a takie fotografie będą doskonałą pamiątką z jego młodych lat. Pamiętajmy, że dzieci szybko rosną i dlatego warto zatrzymywać pewne wspomnienia zamknięte w ujęciach. Taka jesienna sesja zdjęciowa dziecka może być również doskonałym prezentem na przykład dla dziadków lub rodziców chrzestnych. Pamiętajmy jednak, że zdjęcia jesienne rządzą się pewnymi prawami. Dlatego, mimo że efekty można uzyskać o tej porze roku naprawdę doskonałe to jednak nie warto decydować się na wykonywanie sesji dziecka w momencie kiedy warunki atmosferyczne są niesprzyjające.

Rustykalny jesienny plener kobiecy i ciążowy

Nie tylko wiele rodzin i par decyduje się na plener jesienny, ale również kobiety. O tej porze roku warto wykonać kobiecą sesję plenerową, na przykład w pięknej sukni pośrodku lasu czy w zwiewnej sukni przed mrocznym zamkiem. Takie zdjęcia będą miały niepowtarzalny klimat i będą stanowiły doskonałą pamiątkę dla każdej kobiety, niezależnie od tego, w jakim jest wieku. Najczęściej na takie sesje decydują się młode kobiety, jednak coraz częściej terminy u fotografów rezerwują również nieco starsze panie.

Jesień to również świetny czas na wykonanie ciążowej sesji plenerowej. Dlatego jeżeli w jesiennych miesiącach brzuszek jest już dość mocno widoczny, warto wykonać estetyczne zdjęcia, które będą pamiątką tego wyjątkowego czasu. Ze względu na swój stan zdrowia, należy jednak zastanowić się nad tym, gdzie najlepiej można byłoby zrobić takie zdjęcia. Odpowiednią scenerię można skomponować w wielu miejscach, niekoniecznie wyjeżdżając kilkaset kilometrów od domu. Dobry fotograf może wykonać zdjęcia na przykład na skraju wielkiego pola, dzięki czemu kobieta w ciąży z przyjemnością będzie robić to co zaleci jej fotograf, a przybierając poszczególne pozy, nie będzie martwiła się, że czeka ją jeszcze daleka droga do samochodu, a następnie do domu. Wiele par decyduje się na to, aby plener ciążowy wykonać również wspólnie, a więc aby niektóre zdjęcia kobieta miała sama, a pozostałe, by były wykonane z jej drugą połową.

Dodaj komentarz