Targi FVF: nowe filtry do fotografii mobilnej i spotkania ze znanymi fotografami

Posted on

Podczas targów Film Video Foto w Łodzi (12-14 kwietnia br.) Sklep Bez Nazwy zaprezentuje nowość: filtry kwadratowe do smartfonów, które pomagają pozbyć się ciężkiego sprzętu na rzecz udoskonalonego aparatu w telefonie. Z kolei Wonder Photo Shop concept by Fujifilm będzie prezentował swój najnowszy aparat serii X – Fujifilm X-H1. Marki SBN i WPS będą też współorganizatorami trzech prelekcji, które odbędą się w czasie targów, a prowadzących je uznanych fotografów – Karola Nienartowicza i Sławkę „Hesję” Krajniewskiego, będzie potem można spotkać na stoisku Sklepu Bez Nazwy.

Uniwersalny zestaw na filtry kwadratowe NISI Prosories P1 składa się z dwóch filtrów – kwadratowego polaryzacyjnego oraz połówkowego medium GND8 (0.9), a także z uchwytu filtrowego z klipsem do mocowania na telefonie. Największą zaletą tego kompletu jest dopasowanie do większości smartfonów w tym iPhone’ów. System pozwala na jego wygodną regulację i zamocowanie dwóch filtrów jednocześnie. NISI Prosories P1 będzie idealnym  rozwiązaniem dla wszystkich twórców chcących ulepszyć swoją fotografię mobilną i pozbyć się ciężkiego sprzętu na rzecz udoskonalonego aparatu w telefonie.

Kolejną nowością prezentowaną na targach będą filtry dla użytkowników bardziej wymagających: NISI Natural Night P1 – Filtr Nocny i NISI Nano IR ND Filtr – ND8 (0.9) P1 Prosories. Pierwszy z nich wyróżnia delikatnie szlifowana i polerowana powierzchnia, która pozwala na uzyskanie wysokiej wyrazistości szczegółów na zdjęciu, zwłaszcza przy wykorzystaniu dzisiejszych aparatów o bardzo dużych matrycach. Ponadto filtr nocny NISI blokuje najczęściej występujące długości fal zanieczyszczające światło. Z kolei drugi z produktów, NISI Nano IR ND Filtr – ND8 (0.9) P1 Prosories, cechuje technologia NANO i powłoki IR.

Fujifilm X-H1 – najbardziej zaawansowany aparat fotograficzny serii X

Na stoisku Wonder Photo Shop będzie można zobaczyć i przetestować najnowszy aparat marki Fujifilm z popularnej serii X. Model X-H1 łączy mocny i trwały korpus z doskonałą jakością obrazu i łatwą obsługą. To pierwszy aparat fotograficzny serii X z 5-osiową stabilizacją obrazu (IBIS). Ponadto, aparat posiada nową funkcję symulacji filmu światłoczułego, co zapewnia doskonałe odwzorowanie obrazów wideo.

15 tysięcy zdjęć z wyprawy do Patagonii i Ziemi Ognistej

Sklep bez Nazwy zaprasza także zwiedzających na trzy prelekcje z udziałem znanych fotografów. W drugi dzień targów, 13 kwietnia o godz. 12.10, Karol Nienartowicz opowie o swojej wyprawie do Patagonii i Ziemi Ognistej, skąd przywiózł 15 tys. zdjęć i filmów. Podczas trwającej 25 dni podróży fotograf wykorzystywał do pracy dwa aparaty, smartfony, drona, a także filtry marki NISI. Z kolei 14 kwietnia (godz. 10.00) Nienartowicz będzie prowadził spotkanie promujące jego książkę „Górskie wyprawy fotograficzne”. Autor przybliży trudy wędrówek górskich z aparatem na szyi, biwakowania w trudno dostępnych miejscach oraz pokaże wiele interesujących zdjęć obrazujących jak wygląda jego praca od kuchni. Po prelekcji fotograf uda się na stoisko Sklepu Bez Nazwy (sektor A, stoisko 37), gdzie będzie można z nim porozmawiać przy kawie i zdobyć autograf.

Odloty Hesji

Także 14 kwietnia o godz. 12.00, odbędzie się współorganizowana przez Sklep Bez Nazwy prelekcja Sławka „Hesji” Krajniewskiego, podczas której opowie o swoim podejściu do fotografii oraz jak robić dobre zdjęcia lotnicze. Po spotkaniu fotografa będzie można zastać na stoisku Sklepu Bez Nazwy, gdzie będzie składał autografy na swoich pracach.

Targi Film Video Foto odbędą się w Łodzi w dniach 12-14 kwietnia 2018 r. Sklep Bez Nazwy i Wonder Photo Shop będą prezentować swoje nowe produkty i usługi w sektorze A, na stoiskach 37 i 38.

Dodaj komentarz